Poza obliczaniem kaloryczności istnieje wiele więcej czynników, na które należy zwrócić uwagę planując indywidualną terapię. Są to nie tylko wiek, płeć, masa ciała, czy cel, ale chociażby:

► stan zdrowia! istniejące schorzenia
► upodobania kulinarne
► możliwości finansowe i czasowe
► przebyte terapie odchudzające
► plan dnia, rodzaj pracy, dodatkowa aktywność ruchowa
► nietolerancje, alergie pokarmowe
Te i wiele więcej czynników wyklucza możliwość podejścia szablonowego do pacjenta.
Dodatkowo osoba kierująca się do dietetyka nie szuka podstawowych zaleceń, bo tajemnicą nie jest, co powinniśmy jeść, a czego nie, by być "zdrowym" i "fit". 
Pacjent często oczekuje tzw. "gotowca" z listami zakupów, przepisem. Nic dziwnego, żyjemy w czasach, kiedy czas jest na wagę złota. Takie rozwiązanie ogranicza poświęcony przez pacjenta czas na planowanie swojego żywienia. 
Każdy z nas potrafi pofarbować sobie włosy farbą z drogerii, a jednak spora grupa Pań korzysta z usług fryzjera. Każdy z nas mógłby nauczyć się tynkować ściany, ale jednak korzystamy z pomocy fachowca, zamiast robić to "po nocach". Tak samo jest z dietą, pacjent chce mieć gotowe rozwiązania a nie szablon który sam musi modyfikować. 
Dodatkowo dieta nie polega tylko na wyborze odpowiednich produktów, ale przede wszystkim na odpowiednim ich dawkowaniu, zestawianiu, komponowaniu, proporcjach. Dawka czyni truciznę, jeśli przesadzimy z nawet najzdrowszym, zalecanym produktem, może stać się on dla nas destrukcyjny. 

Materiał który opracowuję zawiera kilkadziesiąt stron opisów, tabel i rysunków. Znajdziesz tam między innymi:

► szczegółowy wydruk analizy masy, składu ciała, potrzeb i wydatków kalorycznych, realnie wyznaczone cele oraz wszystkie niezbędne do tego objaśnienia opracowane w formie pisemnej i graficznej,
► szczegółową analizę i ocenę dotychczasowego sposobu żywienia. Ujęcie tabelaryczne wszystkich braków i nieprawidłowości w diecie. Ocenia się między innymi: podaż kalorii, białek, węglowodanów i tłuszczów, bada podaż kwasów tłuszczowych i wzajemne proporcje między nimi, ocenia się spożycie wszystkich najważniejszych witamin i minerałów oraz inne.
► dokładny opis tekstowy wszystkich nieprawidłowości i błędów żywieniowych jakie zostały popełnione w twojej diecie, ich powiązanie ze stanem zdrowia oraz budową ciała
► indywidualnie dopasowany plan dietetyczny, z dokładnym rozpisaniem jadłospisu na każdy dzień terapii (pierwszy plan dietetyczny zawiera średnio od 14 do 30 jadłospisów)
specjalnie dobrany zestaw zadań terapeutycznych
indywidualnie opracowany program aktywności ruchowej
proponowany zestaw suplementów z dokładnym opisem ich działania i schematem dawkowania

Zapomnij o szablonowych dietach!