Zapewne pierwsze przychodzą na myśl:
⇒ Motywacja 
⇒ Określony cel 
⇒ Czas na gotowanie i przygotowanie posiłków
⇒ Pieniądze na lepszej jakości produkty 
⇒ Indywidualna dieta od dobrego specjalisty 
⇒ Treningi pod okiem doświadczonego trenera

Rzeczywiście. Bez określenia celu, bez motywacji, czasu oraz osób, które pokierują naszą drogą w odchudzaniu byłoby ciężko zaplanować redukcję masy ciała. 
Jednak nawet z najlepszą dietą, z najzdrowszymi produktami z Eko-targu, z idealnie dobranym treningiem z redukcji może nic nie wyjść, jeśli nie zapewnimy dwóch czynników…

To, co może być niezwykle istotne, a na co często nie zwracamy uwagi to:
1️. Zdrowie 
2. Czysta głowa
Niestety, jeśli będziemy dążyć do redukcji masy ciała nie osiągając najpierw homeostazy organizmu nasza praca może nie przynosić efektów. Zawsze powtarzam, że trzeba być ZDROWYM aby schudnąć! 
Drugim czynnikiem, niezwykle ważnym może być spokojna głowa. Co to oznacza? Jeśli jesteśmy w wyjątkowym momencie swojego życia – nowa praca, rzucanie palenia, rozwód, remont, problemy rodzinne, załamanie nerwowe, planowanie ślubu, najprawdopodobniej niestety może nie być to dobry moment na rozpoczynanie przygody z dietą… Jeśli cokolwiek innego absorbuje w dużej mierze czas i uwagę, a dodatkowo indukuje dużą ilość stresu, niestety nie pomoże w odchudzaniu. Zaczynając przygodę z dietą potrzebować będziemy dużą ilość uwagi na naukę planowania, zakupów, gotowanie według często nowych receptur, zmiana sposobu myślenia o jedzeniu, pilnowanie godzin, czyli nabieranie NOWYCH NAWYKÓW. A to z początku wymaga małego poświęcenia.