Dieta młodego sportowca

 

Trenujące dzieci to grupa o szczególnych wymaganiach żywieniowych. Poza składnikami diety wypełniającymi zapotrzebowanie niezbędne do wzrostu oraz nauki, potrzebują także odpowiedniej podaży energii do treningów oraz regeneracji. U dzieci uprawiających sport niezwykle ważnym elementem jest odpowiednia podaż energii, która pozwala nie tylko na prawidłowy wzrost i rozwój, ale również pomaga osiągać wyniki sportowe.

We współpracy z rodzicami i trenerami młodych, aktywnych sportowców dietetyk sportowy zwraca uwagę na dokładne wyliczenia zapotrzebowania na energię młodego sportowca, tak, by wspomóc efekty treningowe, samopoczucie, wyniki sportowe oraz w razie potrzeby regulację masy ciała.

 

Wykłady, konferencje i współpraca z trenerami

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu trenujących dzieci i dorosłych sportowców pozwala nam dostosować programy żywieniowe tak, by były realne do zastosowania w praktyce. Praca z młodym sportowcem i jego rodzicami poleca przede wszystkim na nakierowaniu opiekunów na odpowiednie zalecenia żywieniowe, a w szczególności, produkty, ich ilości i proporcje potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka.

Poza indywidualną współpracą prowadzimy różnego typu warsztaty z żywienia młodych sportowców, konsultacje, szkolenia, kursy i wykłady dla klubów sportowych, trenerów, dzieci i rodziców. Prowadziliśmy działania m.in. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu, na konferencjach Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, podczas SwimManii Dolnośląskiej Ligii Pływackiej, Ogólnopolskim Tenisowym Dniu Dziecka, Tenisowego Pożegnania Lata, podczas Basketball Development Camp w Głuchołazach oraz w Uczniowskim Klubie Sportowym "Na Fali".

 

Edukacja żywieniowa rodziców i dzieci

W prowadzeniu trenujących dzieci stawiamy na edukację rodziców i dzieci. Współpraca bardzo często polega na nakierowaniu opiekuna na odpowiednią drogę żywieniową i pracę nad szczegółami. Zwracamy uwagę nie tylko na żywienie około treningowe, ale także dietę podczas zgrupowań, przekąski na treningu, czy suplementację. Rozmawiamy na temat wskazanych oraz nieodpowiednich dla dzieci produktów czy niewskazanych rodzajów suplementów.

 

Zmiany masy ciała

Zdarza się, że w okresie dorastania rodzice tracą kontrolę nad masą ciała dzieci, także tych uprawiających czynnie sport. Odpowiednia dieta ma za zadanie pomóc zatrzymać proces nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej, a w razie potrzeby racjonalnej redukcji czy też zdrowego przyrostu masy ciała.

Niektóre dyscypliny sportowe wymagają kontroli lub okresowego spadku masy ciała przed zawodami. W swojej pracy kierujemy się przede wszystkim dobrem i zdrowiem młodych podopiecznych, staramy się więc wspólnie ocenić możliwości zmiany w tym zakresie i w zdrowy sposób kontrolować masę ciała zawodnika na co dzień, by nie było potrzeb drastycznej jej zmian przed zawodami.

 

Zapisz się na wizytę

 

 

Dietetycy w naszym zespole

 

DIETETYK SPORTOWY Michał Mossakowski- Dietetyk kliniczny i sportowy, psychodietetyk, trener personalny. Od 16 lat związany ze sportami siłowymi jako czynny zawodnik klubu sportowego Team Wrocław. Wieloletnie reprezentowanie klubu pogłębiło jego pasję do sportu. Obecnie kontynuuje ją jako trener osobisty i dietetyk sportowy. Pasjonat zdrowego stylu życia. W swojej praktyce charakteryzuje się podejściem holistycznym i dużą empatią. Kładzie nacisk na edukację żywieniową oraz budowanie zdrowych nawyków na przyszłość. Edukację żywieniową przeprowadzał m.in. podczas Basketball Development Camp w Głuchołazach oraz w Uczniowskim Klubie Sportowym "Na Fali". Poza poradnictwem indywidualnym zajmuje się również organizacją żywienia w żłobku, dbając o budowanie u dzieci dobrych relacji z jedzeniem. Pomaga też rodzicom rozwiązywać problemy związane z żywieniem najmłodszych.

DIETETYK SPORTOWY mgr Paulina LimanowskaMagister dietetyki, psychodietetyk. Uzupełnieniem jej edukacji było uzyskanie tytułu technika farmaceutycznego, kusy instruktorskie oraz dziesiątki kursów i szkoleń z zakresu dietetyki klinicznej i sportowej. Wieloletni wykładowca kursów i szkoleń dla dietetyków oraz trenerów personalnych z zakresu dietetyki klinicznej i sportowej. Udziela porad w zakresie zdrowego odżywiania, leczenia żywieniowego w schorzeniach, w problemach hormonalnych, żywienia w sporcie i rekreacji ruchowej. W ostatnich latach współpracowała z wieloma sportowcami, od amatorów, po olimpijczyków, a także z trenującą młodzieżą. Edukacje żywieniową prowadziła m.in. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu, na konferencjach Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, podczas SwimManii Dolnośląskiej Ligii Pływackiej, Ogólnopolskim Tenisowym Dniu Dziecka czy Tenisowego Pożegnania Lata.

 

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ

 

 

 

POKAŻ