Program żywieniowy

   Jak wygląda przygotowany program żywieniowy w Centrum FIT DIETETYK℠?

   Materiał, który otrzymasz po pierwszej wizycie to pełny program terapeutyczny. W pakiecie znajdują się między innymi:

   • analiza masy i składu ciała, a także potrzeb i wydatków energetycznych, indywidualnie wyznaczony cel terapii a także wszystkie niezbędne objaśnienia opracowane w formie pisemnej i graficznej,
   • szczegółowa analiza i ocena dotychczasowej diety. Oceniana jest między innymi: podaż kalorii, białek, węglowodanów i tłuszczów, podaż i proporcje kwasów tłuszczowych, a także ocena wszystkich najważniejszych witamin i minerałów w diecie.
   • indywidualnie dopasowany jadłospis, z dokładnym planem na każdy dzień - w zależności od poziomu skomplikowania przypadku program zawiera średnio 10 propozycji na każdy z posiłków
   • zestaw zadań terapeutycznych uzupełniających dietę
   • indywidualnie opracowany program aktywności ruchowej
   • opcjonalnie proponowany zestaw suplementów z opisem ich działania i schematem dawkowania

   Dodatkowo otrzymasz specjalnie opracowany skrypt „Tabele kaloryczne produktów i potraw” , w którym znajdziesz informacje na temat wartości energetycznej niemal 1500 artykułów spożywczych i potraw. Tabele służą do przeliczania zamienników w diecie.

   Czy dieta jest trudna w realizacji?

   Każdy z jadłospisów dopasowany jest do potrzeb Klienta. Istotnym jest dla nas, aby dieta była nie tylko zbilansowana ale także dostosowana do upodobań pacjenta. Mamy świadomość, że zmiany stylu życia skuteczne będą tylko wówczas, jeżeli wydane zalecenia będą realne i dopasowane do stylu życia.

   POKAŻ