Dieta w sporcie

 

Jeśli uprawiasz sport zawodowo lub rekreacyjnie, Twój sposób odżywiania bardzo istotnie wpływa na osiągnięcia sportowe i wygląd sylwetki. W zależności od rodzaju uprawianej aktywności ruchowej, jej intensywności i celów, jakie chcesz osiągnąć, łącząc wiedzę z zakresu dietetyki sportowej i klinicznej tworzymy optymalny program żywieniowy dostoswany do treningów oraz stanu zdrowia.

Pomagamy dopasować dietę zarówno osobom trenującym rekreacyjnie, jak i zawodowym sportowcom.

Dieta odgrywa niezwykle istotną rolę w przypadku sportu zawodowego. Może bowiem odpowiadać nawet w 80% za wyniki osiągane w sporcie. Ważnym jest więc, aby podczas planowania planu żywienia i suplementacji pomagał doświadczony dietetyk sportowy.

W przypadku osób trenujących rekreacyjnie dietetycy zwracają uwagę na często ograniczone możliwości czasowe, związane z pracą zawodową, ale także ewentualne problemy zdrowotne, łącząc aspekty diety sportowej wraz z dietą prozdrowotną. Jako dietetycy wykształceni w kierunku klinicznym oraz posiadający duże doświadczenie w dietetyce sportowej, jesteśmy w stanie połączyć dietę osób aktywnych i sportowców z żywieniem klinicznym w różnego rodzaju schorzeniach. Podczas tworzenia jadłospisu brane pod uwagę jest wiele czynników, aktywność fizyczna, problemy zdrowotne, możliwości czasowe, gust i zdolności kulinarne. Wszystko to sprawia, że program żywieniowy jest optymalnie dopasowany, by wspomóc proces dążenia do wymarzonej sylwetki, zdrowia i wyników sportowych.zywienie-w-nowotworach

 

Zapisz się na wizytę

 

 

Dietetycy w naszym zespole

 

DIETETYK SPORTOWY Michał Mossakowski- Dietetyk kliniczny i sportowy, psychodietetyk, trener personalny. Od 16 lat związany ze sportami siłowymi jako czynny zawodnik klubu sportowego Team Wrocław. Wieloletnie reprezentowanie klubu pogłębiło jego pasję do sportu. Obecnie kontynuuje ją jako trener osobisty i dietetyk sportowy. Pasjonat zdrowego stylu życia. W swojej praktyce charakteryzuje się podejściem holistycznym i dużą empatią. Kładzie nacisk na edukację żywieniową oraz budowanie zdrowych nawyków na przyszłość.

 

ZAREJESTRUJ WIZYTĘ

POKAŻ