04 luty 2020
Walczysz z kilogramami ale nie widać efektów?
Pamiętaj, że podstawą jest dobrze skomponowana dieta z deficytem energetycznym.
Na proces redukcji dodatkowo wpłynąć mogą także inne czynniki:
- zbyt niska aktywność fizyczna - siedzący tryb życia zdecydowanie nie pomaga w odchudzaniu. Osoba pracująca przy komputerze, poruszająca się samochodem bez dodatkowego ruchu uzyskuje zdecydowanie niższy deficyt energetyczny i może okazać się, że redukcja masy ciała przy pomocy jedynie diety przebiega znacznie wolniej niż przy pomocy diety połączonej z regularną aktywnością.
- stres - osoby żyjące w stresie częściej borykają się z zaburzeniami układu hormonalnego. Ponadto, u osób zestresowanych częściej spotyka się problem jedzenia emocjonalnego i zajadania problemów, a co za tym idzie redukcja masy ciała nie przynosi pożądanych efektów.
- zbyt mała ilość snu - niedosypianie powoduje nie tylko większy apetyt, ale także wpływa na obniżenie procesów metabolicznych.
- podjadanie - najczęściej wieczorem lub w weekendy. Sałatka i jabłko do godziny 18 a wieczorem chipsy i wino? Takim sposobem zdecydowanie nie doprowadzimy do uzyskania długotrwałych efektów. Folgowanie w weekendy może doprowadzić do uzupełnienia deficytu kalorycznego uzyskanego w od poniedziałku do piątku, co oznacza brak spadków na wadze.
- brak regularności - chaotyczne spożywanie posiłków i nieregularne przerwy doprowadzają do wahania poziomu glukozy we krwi powodując ochotę na słodycze i inne produkty przetworzone zapewniające szybki skok energetyczny. Ponadto po dłuższej przerwie od jedzenia łatwiej o spożycie zbyt dużej ilości pokarmu na raz.
- wysokoprocentowe napoje - dodatkowa podaż energii w postaci alkoholu nie tylko znacząco wpływa na ogólną podaż kalorii ale także napędza apetyt zwiększając ryzyko podjadania wysokokalorycznych przekąsek.
Dodaj swój komentarz